Meble do gabinetów lekarskich

Gabinety lekarskie mają bardzo specyficzne wymagania, jeśli chodzi o wyposażenie. Osobnym, bardzo szerokim tematem są zwłaszcza meble do ich wnętrz.
Jakie meble powinny znaleźć się w gabinecie lekarskim?
Wyposażenie gabinetu lekarskiego zależne jest w pierwszej kolejności od tego, jakiego rodzaju prowadzona jest działalność. Innego wyposażenia potrzebuje dermatolog, a innego stomatolog. Niezależnie od tego, konieczne jest, by wszystkie meble do gabinetów lekarskich posiadały odpowiednie atesty i były przystosowane do wykorzystania właśnie w gabinetach lekarskich.
W gabinecie lekarskim nie mogą pojawić się zwykłe meble, które kupuje się do mieszkania w typowych sklepach. Takie meble mogłyby być zagrożeniem dla personelu i pacjentów, jak również ich wytrzymałość byłaby najprawdopodobniej poniżej minimalnego poziomu dającego się zaakceptować w takim miejscu.
Dlaczego meble na zamówienie są bardziej odpowiednią opcją niż te już gotowe?
Do gabinetów lekarskich poleca się zawsze meble wykonywane na wymiar. Bywają one droższe od mebli produkowanych seryjnie, ale pozwalają na zdecydowanie lepsze wykorzystanie ograniczonej przestrzeni, a do tego ich wartość użytkowa jest wyższa. Takie meble do gabinetów lekarskich wypełnią dokładnie takie funkcje, jakie w danym gabinecie są potrzebne i będzie je można ułożyć w stosunku do siebie dokładnie tak, jak wymagać tego będzie optymalne przygotowanie przestrzeni roboczej.
O czym trzeba pamiętać przy projekcie mebli dla gabinetów lekarskich?
Ważne jest, by meble do gabinetów lekarskich produkowała firma posiadająca doświadczenie w tym nietypowym wycinku działalności meblarskiej. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że meble muszą być odporne na czynniki biologiczne, konieczne jest ich łatwe czyszczenie, jak również bardzo ważne jest, by były mobilne, jeśli akurat ta cecha jest wskazana w danym gabinecie. Źle przygotowane meble, bez dbałości o specyfikę gabinetu lekarskiego, na pewno będą poważnym utrudnieniem codziennej pracy zespołu medycznego i obciążeniem dla wszystkich osób w służbie zdrowia.

Scroll to top